Testy na Covit Żory

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na morze czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze dużo ludzi sądzi inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi teraz się rozprawimy.

Testy na Covit Szczekociny

 

Gorączka – motywacje i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dorosłych mogą istnieć bogate.

Do najpopularniejszych dostosowuje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy zatem każde odstępstwo z tej reguły można zaliczyć jako gorączkę? Przecież nie. Dla wszystkiego człowieka temperatura ciała jest druga. Jedni tak się czują, gdy podpuszcza ona do 37 st. Celsjusza, oraz inni, gdyby nie przekracza 36 st. Celsjusza. Stanowi zatem po prostu inna sprawa organizmu. Jak więc opowiadamy o gorączce? Przede wszystkim musimy temperaturę zmierzyć, przechodząc do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Doskonałej klas termometr nie będzie służył zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Szczekociny

Gorączka występuje a wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu wynosi co kilka 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w wykonanie jest doskonalsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na temat gorączki. My i postaramy skupić się na tychże szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest zdanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe działanie na układ. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii i wspomaga reakcję organizmu na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może prowadzić uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza może istnieć przyczyną zgonu.
Tu powstaje nowy mit, świadczący o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w punkcie, kiedy dostarcza ona dyskomfort lub jak temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Szczekociny
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na to, jak piękna była temperatura początkowa. Stanowi więc zapewne mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w okresie obniżyć temperaturę o pewien czy dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Szczekociny

Nieleczona gorączka będzie występowała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do zgonu. Dokładnie zatem nie jest prawo, nasz umysł ma pracę przypominającą termostat. Dzięki niej, w porządku infekcji nie kupi on przejść własnemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w granicach 39,4-40 st. Celsjusza. Stanowi więc temperatura ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno spożywać się posiłków. Stanowi więc poważny mit. Owszem, człowiek, jaki zawiera podwyższoną temperaturę, często nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane często są pomocne w konkurencji z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments